Офіційний сайт Липоводолинської районної державної насіннєвої інспекції в Сумській області, Україна. Створений на замовлення Кльоп Л.В. Липоводолинська районна державна насіннєва інспекція в Сумській області
 

     Головна сторінка

     Про Липоводолинську РДНІ

     Наші нагороди

     Опис району

     Хлібна нива Сумщини

     Про насіннєвий контроль

     Функції та завдання

     Реєст виробників насіння

       та садивного матеріалу

     Насінництво району

     Реєстр сортів рослин

     ICTA

     Засоби захисту рослин

     Технологія захисту

     Присадибна ділянка

     Характеристика гібридів

     Електронна енциклопедія

     Закони України

     Насіннєві інспекції України

     Насіннєві інспекції області

     Керівник Кльоп Л.В.

     Колектив РДНІ

     Поштові індекси району

     Українські свята 2013

     Привітання до свят

     Професійні свята

     Гумор

     Обмін лінками/банерами

смт Липова Долина, Липоводолинський район, Сумська область, Україна, 42500

Поради : Присадибна ділянка : Syngenta
 Гезагард
  Дуал Голд
 Лінтур
 Ураган Форте
 Фюзилад Форте
 Квадріс
 Хорус
 Ридоміл Голд МЦ
 Скор
 Топаз
 Актара
 Актеллік
 Карате Зеон
 Матч
 Максим


 Де придбати
 Поради
 Технології захисту культур
 Обережно підробки

Присадибна ділянка. Поради.


Приготування робочого розчину

Для приготування робочого розчину потрібна чиста водопровідна або колодязна вода. Вода з ставків містить багато мулистих часток, які зв'язують діючу речовину препарату та зменшують його ефективність.

Спочатку бажано приготувати маточний розчин в окремій тарі в об'ємі 1/3 від необхідного. Пакет з препаратом розрізають по верхньому краю. Сипучі препарати висипають в ємкість з водою для маточного розчину (тару спалюють), рідкі препарати виливають і кидають в ємкість порожній пакет. Маточний розчин ретельно перемішують. Потім розчин переливають в оприскувач через спеціальне сито або марлю, доливають водою до потрібного об'єму.Сумісність препаратів

При проведенні обприскування рослин часто виникає потреба провести обробки проти декількох шкодочинних об'єктів (наприклад: фунгіцид та інсектицид). Для цього готують бакові суміші: в один об'єм води додають 2 або 3 препарати. Як правило всі препарати виробництва компанії Сингента можна змішувати, вони добре змішуються і не втрачають своїх властивостей та не знижують своєї біологічної активності. Але необхідно дотримуватись наступного порядку розчинення препаратів: водорозчинні гранули + - водні розчини або концентрати суспензії + - концентрати емульсії. При змішуванні препаратів виробництва інших компаній необхідно попередньо провести тест на сумісність в невеликих кількостях. Готовий робочий розчин необхідно використати в день приготування, суспензії - відразу після приготування.Проведення обприскування

Плодові дерева починають обприскувати з верхівки крони поступово переходячи донизу. Робочим розчином необхідно покривати не тільки верхню, а й нижній бік листка. Розпилювач має бути на відстані 0,5 м від оброблюваної поверхні. Обприскують поверхню листя рівномірно до появи першої великої краплі, яка не зтікає. Овочеві культури, суницю, які знаходяться під деревами і дозрівають, на час обробки закривають поліетиленовою плівкою.

Не обробляють перед дощем або якщо на листі є роса.

Оптимальні години для проведення захисних робіт з 6 по 9 ранку або з 7 по 9 вечора в безвітряну суху погоду при температурі не більше + 25°С.Норми витрати робочого розчину

Дерева
Молоді
Середні (3-8 років)
Старі (більше 8 років)
літрів на дерево
до 2
3-5
5-8
Кущі
Виноград, агрус, смородина
літрів на кущ
1-2Розрахунок потреби препарату для приготування необхідної кількості робочого розчину заданої концентрації

Необхідна кількість препарату для
отримання робочого рочину, г, мл
Концентрація, % 5 л робочого розчину 10 л робочого розчину
0,05
0,1
0,15
0,2
0,25
2,5
5
7,5
10
12,5
5
10
15
20
25Безпека при використанні засобів захисту рослин

Небезпеку для людини представляють не стільки залишки синтетичних препаратів, скільки натуральні токсини, що виділяються пошкодженими рослинами для самозахисту від шкідників. Це такі токсини, як соланін - в позеленілих бульбах картоплі, фурокумарин - в зелених (пастернак), кукурбітацин * в гарбузових, оксалати - у ревені і .т.п. Рослини виділяють тисячі природних токсинів, що подавляють шкідливих комах. Щодня вони з'їдаються людьми в кількостях, які перевищують кількість синтетичних пестицидів у 20 000 разів. Тому для зменшення вживання людиною шкідливих для здоров’я токсинів, необхідно обов’язково проводити захист рослин.

Присадибні та дачні ділянки характеризуються різноманітністю видів культурних рослин, де поряд вирощуються плодові, ягідні, овочеві та декоративні культури. Забезпечити належний захист рослин та отримати гігієнічно чисту продукцію, у тому числі придатну для дієтичного та дитячого харчування, - основні завдання захисту від шкідливих організмів. Виходячи з цього, для задоволення потреб захисту різноманітних культур на дачних та присадибних ділянках компанія "Сингента" зареєструвала і пропонує препарати, що повністю вирішують основні проблеми, з якими зустрічаються господарі протягом вегетаційного періоду. Ці препарати водночас належать до низькотоксичних, безпечних для людини та навколишнього середовища.

Для правильного та безпечного використання засобів захисту рослин на присадибних та дачних ділянках слід дотримуватись основних правил:

 • Обприскувати рослини, коли шкідник чи хвороба перебувають у найчутливішій фазі (стадії). Для цього необхідно користуватися фенологічним календарем та вдатися до консультації спеціаліста.
 • Робочий розчин наносити рівномірно на рослини, не допускаючи його стікання на ґрунт та рослини, що можуть знаходитись під деревами та кущами.
 • Кращий час для обприскування - вечірні години та рано-вранці, коли понижена активність живих організмів.
 • Не рекомендується обробляти в сонячну, жарку погоду та перед дощем.
 • Приготовлений розчин препаратів використовувати в той самий день, не залишати його на зберігання.
 • Не проводити обприскування під час цвітіння, для запобігання пошкодженню квітів, отруєнню бджіл та корисної ентомофауни.
 • Використовувати тільки дозволені до застосування на присадибних ділянках препарати.
 • Застосовувати препарати в оригінальних фірмових упаковках, що дасть змогу уникнути покупки фальсифікату.
 • Дотримуватися загальних вимог індивідуального захисту, оберігати, згідно з рекомендаціями, домашніх тварин, бджіл та птицю під час роботи з засобами захисту рослин.
 • Зберігання препарату: Зберігати в закритих оригінальних упаковках в добре вентильованому захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижче 0°С та не вище +35°С. За таких умов зберігання строк придатності препарату становить 4 роки. Зберігати окремо від продуктів харчування, кормів і питної води. Не допускати можливості доступу до препаратів дітей та домашніх тварин.Липова Долина

Наша кнопка


код кнопки

Партнери:

Передплачена реклама

Купить дженерик дапоксетин.

 

 

 

 

  АПК-Інформ - Лідер серед аграрных сайтів України

  Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна інформація для трейдерів та операторів зернового ринку

 

мониторинг сайтов

© 2007-2014