Офіційний сайт Липоводолинської районної державної насіннєвої інспекції в Сумській області, Україна. Створений на замовлення Кльоп Л.В. Липоводолинська районна державна насіннєва інспекція в Сумській області
 

     Головна сторінка

     Про Липоводолинську РДНІ

     Наші нагороди

     Опис району

     Хлібна нива Сумщини

     Про насіннєвий контроль

     Функції та завдання

     Реєст виробників насіння

       та садивного матеріалу

     Насінництво району

     Реєстр сортів рослин

     ICTA

     Засоби захисту рослин

     Технологія захисту

     Присадибна ділянка

     Характеристика гібридів

     Електронна енциклопедія

     Закони України

     Насіннєві інспекції України

     Насіннєві інспекції області

     Керівник Кльоп Л.В.

     Колектив РДНІ

     Поштові індекси району

     Українські свята 2013

     Привітання до свят

     Професійні свята

     Гумор

     Обмін лінками/банерами

смт Липова Долина, Липоводолинський район, Сумська область, Україна, 42500

Технологія захисту : Виноград : Присадибна ділянка : Syngenta
 Гезагард
  Дуал Голд
 Лінтур
 Ураган Форте
 Фюзилад Форте
 Квадріс
 Хорус
 Ридоміл Голд МЦ
 Скор
 Топаз
 Актара
 Актеллік
 Карате Зеон
 Матч
 Максим


 Де придбати
 Поради
 Технології захисту культур
Зерняткові культури
Кісточкові культури
Виноград
Ягідні культури
Картопля
Овочеві культури
Газони та декоративні
 Обережно підробки

Присадибна ділянка. Технологія захисту винограду.


Основні хвороби та шкідники

Мілдью (несправжня борошниста роса)
Хвороба пошкоджує всі зелені частки виноградної лози: листя, молоді пагони, бутони, вуса, суцвіття та зелені ягоди. Гриб зимує на опалому листі у вигляді зооспор. Первинне ураження проходить навесні (травень) за наявності молодого листя розміром не менше 2-3 см; температурі на поверхні ґрунту не менше +11°С, кількість опадів, як правило, понад 12 мм; температури повітря - 18-24°С; присутності вологи на листі або вологості повітря вночі 80-85%.
Хвороба прявляється на листках у вигляді масних жовтуватих плям. Через добу на нижньому боці листка з'являється слабо помітний борошнистий наліт. Це спороношення гриба. Під дією вітру конідії гриба розносяться до інших частин рослини, потрапляють у краплі води (роса) і повторно уражують листя, суцвіття або молоді ягоди. Дозріваючі ягоди уражуються тільки при пошкодженні шкірки або плодоніжки. Уражені ягоди буріють, зморщуються а листя засихає.

Оїдіум (борошниста роса)
Найбільш небезпечна хвороба винограду, призводить до значних втрат врожаю та значно погіршує якість вина. Хвороба пошкоджує всі надземні частини лози. Перші ознаки хвороби з'являються весною (травень), а масове пошкодження та розповсюдження починається, коли температура повітря досягає +20-25°С, а вологість - 60-80%. Збудник цієї хвороби, як правило, зимує на уражених пагонах та під лусками бруньок. Весною конідії грибка легко розповсюджуються вітром викликаючи первинне ураження у вигляді ніжного сірувато-білого нальоту. На листі наліт утворюється на верхньому боці у вигляді поодиноких плям, що пізніше зливаються, покриваючи весь листок. Потім листя скручується і засихає. Молоді пагони погано ростуть, не визрівають, іноді буріють та гинуть. Уражені квітки і бутони покриваються борошнистим нальотом і опадають. Ягоди за раннього ураження перестають рости, буріють і засихають. Дозріваючі ягоди при ураженні розтріскуються, пліснявіють та загнивають. У цей час на пошкодженних ягодах інтенсивно розвивається сіра гниль, що може спричинити повну втрату врожаю.

Філлоксера (листова форма)
Карантинний об'єкт. У ХІХ столітті був завезений з США в Європу. Живиться тільки на американській виноградній лозі і гибридах, які отримані від схрещування європейських сортів з американськими видами винограду. Навесні з яєць виходять личинки, що живляться соком на листі, утворюючи гали на нижньому боці листка. Личинки в галах перетворюються на самиць, які відкладають яйця, даючи нове покоління. За літній період розвивається до 9 поколінь філоксери. Частина личинок, починаючи з другого покоління, переходить на корені, утворюючи кореневу форму філоксери. Сильне пошкодження філоксерою може призвести до повної загибелі кущів винограду. Розповсюджується філоксера з посадковим матеріалом, а також з допомогою вітру, води та садового реманенту.

Скосарі (довгоносики)
До цих шкідників належать два види довгоносиків. Зимують дорослі жуки та личинки. Дорослі жуки спричиняють два типи пошкоджень: рано навесні об'їдають молоді бруньки, а пізніше фігурно об'їдають молоде листя. Личинки живляться корінням. Жуки активніше живляться в нічні години, перевагу віддають більш загущеним посадкам. Найбільшої шкоди завдають маточникам.

Гронова листовійка
Шкідник розвивається у трьох поколіннях. Шкодять личинки. Поява личинок першого покоління збігається з початком цвітіння. Личинки пошкоджують бутони, квітки та зав'язі. За масової появи личинки можуть пошкодити до 80% бутонів. Друге покоління пошкоджує зелені ягоди. Найбільшої шкоди завдають личинки третього покоління, коли ягоди винограду дозрівають. Навіть слабко пошкоджені ягоди у суху погоду засихають, а в вологу гниють.


Захист

Виноградники приватного сектора розміщені в різних кліматичних зонах: Карпати, Крим, степова, лісостепова та навіть поліська зона, де, як правило, не вирощуються промислові насадження винограду. Система захисту винограду значно різниться навіть у межах однієї природно-кліматичної зони. Наприклад, проти гронової листовійки, передбачає проведення одного чи двох обприскувань, але тільки в тих регіонах де проявляється її шкодочинність. В лісостеповій зоні та Поліссі проти цього шкідника обприскування не проводять.

Захист від хвороб потребує специфічного підходу, тому що це пов'язано з сортовою стійкістю винограду до хвороб. Більшість європейських районованих сортів уражуються мілдью, а місцеві, особливо одеської селекції, стійкі до збудників хвороб. Тому захист насаджень необхідно адаптувати до конкретних виноградників та кліматичних зон, в яких вони розміщені.

Асортимент засобів захисту винограду компанії “Сингента”, що зареєстрований в Україні, повністю дає можливість задовольнити вимоги власників присадибних ділянок та фермерів незалежно від географічного розміщення.

Перше обприскування Після розпукування бруньок молоді пагони уражуються оїдіумом, тому що збудник цієї хвороби, як правило, зимує на уражених пагонах та під лусками бруньок. Водночас шкодять скосарі. В такому випадку необхідно провести обприскування фунгіцидом Топаз 100 ЕС к.е. + Актеллік 500 EC к.е.

Друге обприскування - через 10-14 днів. Для захисту плантацій винограду від мілдью перед цвітінням проводять обприскування комбінованим препаратом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г., який на тривалий період забезпечує захист рослин. Якщо в деяких регіонах погодні умови сприятливі для розвитку оїдіуму, в бакову суміш додають Топаз 100 ЕС к.е. На нестійких сортах до листкової форми філоксери додати в бакову суміш Актеллік 500 EC к.е. + Карате Зеон 050 SC к.е.

Третє обприскування через 12-14 днів - після цвітіння. Для знищення гусениць першого покоління гронової листовійки застосовують інсектицид Матч 050 EC к.е., який має надзвичайно тривалий термін захисту (до 30 днів). У різних регіонах та в різних погодних умовах літ метеликів першого покоління може бути розтягнутим від 15-20 до 30 і більше днів. Тому в даному випадку Матч 050 EC к.е. забезпечить захист суцвіть. Водночас препарат має високу ефективність проти виноградного зудня (кліща). Для знешкодження мілдью та оїдіуму воднораз додають препарати Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г. + Топаз 100 ЕС к.е. Однорічні та багаторічні злакові бур'яни обробляють гербіцидом Фюзілад Форте 150 EC к.е. направленим обприскуванням насаджень.

Четверте обприскування через 12-14 днів, фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. для одночасного знищення збудників мілдью, оїдіума, чорної плямистості та сірої гнилі.

П’яте обприскування - (ріст ягід) проводять фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. проти мілдью, оїдіуму. Інсектицид Матч 050 EC к.е. проти гронової листовійки (друге покоління).

Шосте або останнє обприскування насаджень проводять через 12-14 днів після попереднього фунгіцидом Хорус 75 WG в.г. проти сірої гнилі винограду та чорної плямистості. У бакову суміш додають інсектицид Матч 050 EC к.е. проти гронової листовійки (третє покоління).

Технологія захисту винограду

Липова Долина

Наша кнопка


код кнопки

Партнери:

Передплачена реклама

 

 

 

 

  АПК-Інформ - Лідер серед аграрных сайтів України

  Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна інформація для трейдерів та  операторів зернового ринку

 

мониторинг сайтов

© 2007-2014