Офіційний сайт Липоводолинської районної державної насіннєвої інспекції в Сумській області, Україна. Створений на замовлення Кльоп Л.В. Липоводолинська районна державна насіннєва інспекція в Сумській області
 

     Головна сторінка

     Про Липоводолинську РДНІ

     Наші нагороди

     Опис району

     Хлібна нива Сумщини

     Про насіннєвий контроль

     Функції та завдання

     Реєст виробників насіння

       та садивного матеріалу

     Насінництво району

     Реєстр сортів рослин

     ICTA

     Засоби захисту рослин

     Технологія захисту

     Присадибна ділянка

     Характеристика гібридів

     Електронна енциклопедія

     Закони України

     Насіннєві інспекції України

     Насіннєві інспекції області

     Керівник Кльоп Л.В.

     Колектив РДНІ

     Поштові індекси району

     Українські свята 2013

     Привітання до свят

     Професійні свята

     Гумор

     Обмін лінками/банерами

смт Липова Долина, Липоводолинський район, Сумська область, Україна, 42500

Технологія захисту : Газони та декоративні : Присадибна ділянка : Syngenta
 Гезагард
  Дуал Голд
 Лінтур
 Ураган Форте
 Фюзилад Форте
 Квадріс
 Хорус
 Ридоміл Голд МЦ
 Скор
 Топаз
 Актара
 Актеллік
 Карате Зеон
 Матч
 Максим


 Де придбати
 Поради
 Технології захисту культур
Зерняткові культури
Кісточкові культури
Виноград
Ягідні культури
Картопля
Овочеві культури
Газони та декоративні
 Обережно підробки

Присадибна ділянка. Технологія захисту газонів та насадженнь декоративних культур.


Основні хвороби та шкідники

Снігова пліснява
Збудники хвороби гриби з роду Fusarium. Це факультатативні паразити. Велика кількість їх присутня в ґрунті та на рослинних рештках. Починається розвиток хвороби восени, а підсилюється рано навесні. Деякі гриби з роду Fusarium починають розвиватися при температурі +5°С. Після сходу снігу листя рослин втрачають колір, вкри ваються водянистими плямами, на яких з'являється спочатку білий, а пізніше рожевий наліт. При сильному розвитку хвороби листя зклеюється, знебарвлюється і відмирає. При цьому трава на газонах дуже зріджується. Підсилює розвиток хвороби зима зі значним сніговим покровом, часті відлиги, льодяна кірка. Крім снігової плісняви газонам в період вегетації можуть шкодити такі хвороби, як септоріоз, борошниста роса, чорна плямистість.


Захист зелених газонів

Останнім часом значно збільшилось культивування у приватному секторі зелених газонів та ландшафтів. Незважаючи на багаторічний цикл насаджень та посівів вони вимагають ретельного догляду та захисту від шкідників, хвороб та бур'янів. Водночас захист рослин має базуватись на використанні природо-зберігаючих та високо селективних препаратів, не токсичних для навколишнього середовища та людини, оскільки, як правило, газони та ландшафти використовуються для активного відпочинку та приємного проведення часу. Догляд та захист зелених газонів, ландшафтів включає декілька етапів.

Перший етап березень місяць - очистка газонів та ландшафтів від відмерлих решток та решток рослинного походження, що знаходяться на поверхні. Обприскують газон фунгіцидом Хорус 75 WG в.г. - проти гнилей, плісняви, плямистостей

Другий етап -кінець березня - початок квітня - для знищення дводольних бур'янів в газонах (особливо засмічені кульбабою, подорожником та ін.) застосовують гербіцид Лінтур 70 WG в.г. в рекомендованих нормах.

Третій етап кінець травня - вносять інсектицид Актара 25 WG в.г. - шляхом ґрунтового застосування, або поверхневого проти ґрунтових та поверхневих шкідників і мінеральні добрива.

Четвертий етап вересень - в місцях наявності сисних, гризучих та ґрунтових шкідників вносять інсектицид Актара 25 WG в.г. (ґрунтове застосування).

П’ятий етап жовтень - листопад - після останнього скошування обприскують газони та ландшафту фунгіцидами Максим 025 FS т.к.с. проти снігової плісняви, кореневих гнилей на період зимівлі. Якщо тривала та затяжна дощова осінь додають - фунгіцид Хорус 75 WG в.г. проти комплексу гнилей газонних трав. Технологія захисту газонівЗахист декоративних насадженнь

Нині декоративні насадження використовують не тільки для великомасштабних ландшафтів та ділянок, але також для оформлення інтер'єрів офісів, заміських будинків, приватних садиб та помешкань. Декоративні культури можна використовувати як для постійного росту на відкритій ділянці так і у модульних або мобільних резервуарах для їх росту зі зміною місця знаходження. Незважаючи на те, що ці різноманітні культури купують у спеціалізованих магазинах, після адаптації на новому місці вони заселяються шкідниками та інфікуються хворобами. У більшості випадків рослини заселяються сисними шкідниками, такими як попелиці, цикадки, кліщі, щитівки та інші. В зв'язку з цим вони потребують захисту від хвороб та шкідників протягом їх вегетації. Різноманіття рослин, включаючи екзотичні, не дає можливості провести всі заходи догляду та захисту цих культур, але основні обов'язкові необхідно знати. Враховуючи те, що рослини знаходяться в місцях постійної присутності людей, використовують нові технологічні прийоми захисту, які виключають обприскування рослин. Використовуються препарати, які мають системну дію, високу розчинність у клітинному соці рослини, не випаровуються та слаботоксичні.

Перший етап - після адаптації на новому місці (6-12 днів) ґрунтово вносять інсектицид Актара 25 WG в.г. Для цього біля рослини роблять лунку і в лунку вносять препарат. Лунку знову закриваєть ґрунтом і поливають. Вносити інсектицид можливо і способом поливу при концентрації розчину 0,25%, після поливати як звичайно. Актара 25 WG в.г. не випаровується. Препарат токсикує рослину і протягом наступних 3-4 місяців вона захищена від сисних та гризучих шкідників.

Другий етап - через 30 днів після посадки вносять фунгіцид Квадріс 250 SC к.с., проти комплексу збудників хвороб, які відносяться до різноманітних класів. Спосіб внесення аналогічний попередньому.

Третій етап через 2-3 місяці повторно вносять інсектицид Актара 25 WG в.г. способом аналогічно описаним вище. Технологія захисту декоративних рослинЛипова Долина

Наша кнопка


код кнопки

Партнери:

Передплачена реклама

 

 

 

 

  АПК-Інформ - Лідер серед аграрных сайтів України

  Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна інформація для трейдерів та  операторів зернового ринку

 

мониторинг сайтов

© 2007-2014