Офіційний сайт Липоводолинської районної державної насіннєвої інспекції в Сумській області, Україна. Створений на замовлення Кльоп Л.В. Липоводолинська районна державна насіннєва інспекція в Сумській області
 

     Головна сторінка

     Про Липоводолинську РДНІ

     Наші нагороди

     Опис району

     Хлібна нива Сумщини

     Про насіннєвий контроль

     Функції та завдання

     Реєст виробників насіння

       та садивного матеріалу

     Насінництво району

     Реєстр сортів рослин

     ICTA

     Засоби захисту рослин

     Технологія захисту

     Присадибна ділянка

     Характеристика гібридів

     Електронна енциклопедія

     Закони України

     Насіннєві інспекції України

     Насіннєві інспекції області

     Керівник Кльоп Л.В.

     Колектив РДНІ

     Поштові індекси району

     Українські свята 2013

     Привітання до свят

     Професійні свята

     Гумор

     Обмін лінками/банерами

смт Липова Долина, Липоводолинський район, Сумська область, Україна, 42500

Технологія захисту : Овочеві культури : Присадибна ділянка : Syngenta
 Гезагард
  Дуал Голд
 Лінтур
 Ураган Форте
 Фюзилад Форте
 Квадріс
 Хорус
 Ридоміл Голд МЦ
 Скор
 Топаз
 Актара
 Актеллік
 Карате Зеон
 Матч
 Максим


 Де придбати
 Поради
 Технології захисту культур
Зерняткові культури
Кісточкові культури
Виноград
Ягідні культури
Картопля
Овочеві культури
Газони та декоративні
 Обережно підробки

Присадибна ділянка. Технологія захисту овочевих культур (томати, огірки, морква, цибуля, капуста, перець солодкий, баклажани).


Основні хвороби та шкідники

Несправжня борошниста роса (Пероноспороз)
Уражує тільки листки, у тому числі й сім'ядолі. Захворювання виявляється на рослинах будь-якого віку. Часто на уражених рослинах з верхнього боку листка або сім'ядолі утворюються жовто-зелені плями. У вологу погоду з нижнього боку листків утворюється сіро-фіолетовий наліт - спороношення гриба. У подальшому плями збільшуються і вкривають пластинку листка. Поступово листя буріє, всихає і кришиться. В період вегетації рослин хвороба розповсюджується конідіями, що переносяться вітром на велику відстань. Оптимальна температура повітря для проростання конідій і ураження рослин - +15-22°С. У спекотну погоду конідії швидко гинуть і хвороба уповільнює розвиток. Новий спалах хвороби виявляється за настання сприятливих умов. Розвиток хвороби підсилюється за високої вологості повітря, за наявності рос та туманів. Інфекція зберігається на післязбиральних рештках. Всередині ураженої тканини закладаються зимуючі ооспори. Інфекція зберігається в ґрунті протягом кількох років.

Борошниста роса
Уражує усі надземні органи рослин, особливо листки та черешки. Борошнистий наліт грибниця збудника хвороби, де розвиваються конідії. Хвороба виявляється на верхньому боці листка у вигляді поодиноких білих плям. Уражене листя жовтіє та відмирає. Збудник швидко розповсюджується за допомогою конідій. Шкодочинність хвороби зростає внаслідок спекотної погоди, коли тургор рослин знижується, і вони стають нестійкими до захворювання. Інфекція зберігається на післязбиральних рештках та бур'янах.

Альтернаріоз
Уражує листя, черешки, стебла, плоди. Починається розвиток хвороби з нижнього (старого) листя. На верхньому листі з'являються темно-бурі округлі плями. З часом вони збільшуються. На плямах з'являється оливковий наліт. Листя жовтіє і відмирає. При сильному ураженні в суху погоду листя закручується догори у вигляді "човника". На плодах альтернаріоз проявляється у вигляді вдавлених округлих темних плям ближче до основи плоду. Найбільшої шкоди хвороба завдає в роки з жарким літом та частими росами і дощами.


Захист

Особливістю вибору препаратів для захисту овочевих культур є їхня санітарно-гігієнічна характеристика. Оскільки продукція, як правило, потрапляє з поля на стіл (за виключенням переробки), вимоги до строків очікування, допустимих залишків пестицидів в продукції та токсичності препаратів, дуже суворі.

Захист томатів

Захист томатів починається з підготовки ґрунту під посадку розсади чи посіву за допомогою застосування гербіциду суцільної дії Ураган Форте 500 SL в.р.к., який знищує однорічні і багаторічні злакові та дводольні бур'яни.
Якщо томати вирощують розсадою - для захисту від ґрунтових шкідників (дротяників, личинок травневого хруща, вовчка та інших), посходових шкідників (попелиці та колорадського жука) перед висаджуванням у поле розсаду замочують у 0,25%-му робочому розчині Актара 25 WG в.г. мінімум протягом 2 годин (краще замочувати розсаду вранці для посадки ввечері, або навпаки - замочити ввечері для посадки вранці). Тривалість захисної дії становить 45 - 60 днів (по попелиці). При вирощуванні томатів із насіння - до появи сходів застосовують ґрунтовий гербіцид Дуал Голд 960 EC к.е., а після появи сходів - гербіцид Фюзилад Форте 150 ЕС к.е. для боротьби з однорічними та багаторічними злаковими бур'янами.

Перше обприскування для боротьби з хворобами та шкідниками проводиться баковою сумішшю Актара 25 WG в.г. + Квадріс 250 SC к.с. для одночасної боротьби з колорадським жуком, попелицею та комплексом хвороб (альтернаріоз, фітофтороз, макроспоріоз). Обприскують профілактично, незалежно від того, яким способом вирощуються томати. Особливо важливо при захисті томатів витримувати період захисної дії фунгіцидів і не допускати перерви в обприскуваннях, тому що можна втратити врожай.

Друге обприскування - через 7-10 днів проти фітофторозу та макроспоріозу фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г. + Карате Зеон 050 SC к.е. проти попелиць, личинок колорадського жука та совок, які починають з'являтися на рослинах.

Третє обприскування через 10-14 днів (бутонізація - початок цвітіння), на початку масового льоту та відкладення яєць совками, проводиться препаратом Матч 050 EC к.е. Для захисту від фітофторозу в бакову суміш додають Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г.

Четверте обприскування через 12-14 днів в період початку формування ягід - фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с.

П’яте обприскування через 12-14 днів після попереднього - період росту плодів - препаратом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г. проти комплексу хвороб .+ Матч 050 EC к.е. проти гусениць совок.

Шосте обприскування при необхідності, або за сильного розвитку комплексу хвороб проводять фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. Застосування фунгіциду Квадріс 250 SC к.с. наприкінці вегетації дозволить значно подовжити термін плодоношення томатів. Строк очікування від обприскування до збирання врожаю становить 5 днів. Технологія захисту томатівЗахист огірків

Знищують бур'яни, особливо багаторічні злакові та дводольні, в посівах огірків перед сівбою культури за допомогою гербіциду Ураган Форте 500 SL в.р.к. Перше обприскування Проти борошнистої роси, яка уражує рослини на початковому етапі розвитку, у фазі 2-4 листків використовують фунгіцид Топаз 100 ЕС к.е. Для одночасної боротьби з попелицями в баковій суміші застосовують Актеллік 500 EC к.е. та для знищення злакових бур'янів додають гербіцид Фюзилад Форте 150 ЕС к.е.

Друге обприскування - через 10-12 днів (фаза розвитку - 6-8 листків культури) від комплексу хвороб (борошниста роса, пероноспороз), використовуючи Квадріс 250 SC к.с. та, при наявності попелиць вище економічного порогу шкодочинності, додають Карате Зеон 050 SC к.е.

Третє обприскування - через 10-12 днів після попереднього (фаза розвитку 10-12 листків), проти несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу) комбінованим фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г.

Четверте обприскування через 10-14 днів після попереднього (фаза розвитку - сформовані пліті огірків) повторюють фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г. Обприскують перед самим цвітінням культури.

П’яте обприскування проти пероноспорозу та борошнистої роси проводиться через 14 днів (фаза розвитку - цвітіння та початок формування через 12-14 днів після попереднього - період плодів) фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с.

Шосте обприскування через 10-12 днів (фаза розвитку ріст плодів) препаратом Квадріс 250 SC к.с., який не тільки захищає, виліковує та викорінює хворобу, але й значно подовжує період плодоношення. Перед останнім обприскуванням фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. необхідно повністью вибрати плоди.
Строк очікування від застосування препарату Квадріс 250 SC к.с. до збирання врожаю становить 5 днів. Технологія захисту огірківЗахист баклажанів та перцю солодкого

Грунт під посадку розсади готують застосовуючи гербіцид суцільної дії Ураган Форте 500 SL в.р.к., який знищує однорічні і багаторічні злакові та дводольні бур'яни. Для захисту від ґрунтових шкідників (дротяників, личинок травневого хруща, вовчка та інших) і посходових шкідників (попелиці, білокрилки та колорадського жука) перед висаджуванням в поле розсаду замочують у 0,25%-му робочому розчині Актара 25 WG в.г. мінімум протягом 2 год.(краще замочувати розсаду вранці - для посадки ввечері, або навпаки - замочити ввечері для посадки вранці).

Перше обприскування проти хвороб та шкідників проводять баковою сумішшю Актара 25 WG в.г. + Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г. для одночасної боротьби з колорадським жуком, попелицею, білокрилками та комплексом хвороб (альтернаріоз, фітофтороз, макроспоріоз). Обприскування профілактичне.
Якщо замочували розсаду інсектицидом Актара 25 WG в.г. - то обприскують тільки фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г.

Друге обприскування - через 10-12 днів проти фітофторозу та макроспоріозу фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г. + Карате Зеон 050 SC к.е.. проти попелиць, личинок колорадського жука та совок, які починають з'являтися на рослинах. У бакову суміш додають гербіцид Фюзилад Форте 150 ЕС к.е. для знищення однорічних та багаторічних злакових бур'янів.

Третє обприскування через 10-14 днів (бутонізація - початок цвітіння), на початку масового льоту та відкладання яєць совками, здійснюють препаратом Матч 050 EC к.е. Для захисту від фітофторозу в бакову суміш додають Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г.

Четверте обприскування при необхідності через 12-14 днів в період початку росту плодів - фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с.

П’яте обприскування при необхідності, або за сильного розвитку комплексу хвороб проводять фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. Застосування фунгіциду Квадріс 250 SC к.с. наприкінці вегетації дозволить значно подовжити термін плодоношення. Строк очікування від обприскування до збирання врожаю становить 5 днів. Технологія захисту баклажанів та перцю солодкогоЗахист капусти

Важливою умовою зменшення втат урожаю капусти є суворе дотримання сівозміни та знищення бур'янів. Готуючи ґрунт для сівби або посадки розсади капусти знищують багаторічні бур'яни гербіцидом Ураган Форте 500 SL в.р.к. Якщо Ви користуєтесь непротруєним насінням, то перед сівбою необхідно протруїти насіння препаратом Максим 025 FS т.к.с. для захисту від фузаріозу та фомозу. При вирощуванні розсади в парниках для захисту від несправжньої борошнистої роси проводять обприскування фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. Перед висаджуванням розсади у відкритий ґрунт її поливають 0,2% розчином Актара 25 WG в.г. або замочують коріння на 1,5-2 год. Цей метод забезпечує довготривалий захист від грунтових шкідників, хрестоцвітних блішок, попелиці та весняної капустяної мухи. Посівну капусту у фазу появи сім'ядолів для захисту від хрестоцвітних блішок обприскують інсектицидами Актара 25 WG в.г. або Карате Зеон 050 SC к.е.

Перше обприскування Перед висаджуванням розсади для знищення однорічних злакових та дводольних бур'янів застосовують гербіцид Дуал Голд 960 EC к.е.

Друге обприскування - На початку формування головки для захисту від попелиці застосовують інсектициди Актара 25 WG в.г. або Карате Зеон 050 SC к.е. При появі однорічних та багаторічних злакових бур'янів у бакову суміш додають протизлаковий гербіцид Фюзилад Форте 150 ЕС к.е.

Третє обприскування На початку льоту - масового відкладання яєць біланами, капустяною міллю, совками проводять оробку інсктицидом Матч 050 EC к.е. або Карате Зеон 050 SC к.е.

Четверте обприскування Перед збиранням за 10-12 днів для покращення лежкості та захисту від сухої і сірої гнилі обприскують фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. Технологія захисту капустиЗахист цибулі

Знищують бур'яни, особливо багаторічні злакові та дводольні. На площах, підготовлених під посів (чорнушка) або посадку (арпачик), перед свбою культури за допомогою гербіциду Ураган Форте 500 SL в.р.к.

Перше обприскування після появи сходів у фазі 3-4 листків культури від комплексу хвороб (борошниста роса, пероноспороз), використовують Квадріс 250 SC к.с. Для боротьби з цибулевим трипсом та цибулевою мухою застосовують в баковій суміші Актеллік 500 EC к.е., а для знищення злакових бур'янів додають гербіцид Фюзилад Форте 150 ЕС к.е.

Друге обприскування - через 10-12 днів (фаза розвитку - 6-8 листків культури) проти пероноспорозу використовують Квадріс 250 SC к.с. та, проти цибулевої мухи, додають Карате Зеон 050 SC к.е.

Третє обприскування через 10-12 днів після попереднього (фаза розвитку 10-12 листків) проти несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу) комбінованим фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г.

Четверте обприскування проти пероноспорозу та борошнистої роси, - через 14 днів (початок завалювання рослин), фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. Після останнього обприскуванням по вегетації фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. , через 6-7 днів необхідно провести придавлювання рослин (їх злом) для забезпечення відтоку пластичних мас у цибулину. Квадріс 250 SC к.с. значно покращує захист цибулин від гнилів.
Строк очікування від застосування препарату Квадріс 250 SC к.с. до збирання врожаю становить 5 днів.
Після виривання цибулі, якщо цибуля, або посівний матеріал закладається на довге зберігання, обприскати цибулю фунгіцидом Максим 025 FS т.к.с. проти гнилей під час зберігання. Досушити на грядках. Технологія захисту цибуліЗахист моркви

Грунту під посів готують із застосуванням гербіциду суцільної дії Ураган Форте 500 SL в.р.к. , який знищує однорічні і багаторічні злакові та дводольні бур'яни.

Перше обприскування Після сівби до появи сходів або після появи сходів до фази 2-4 листків моркви, проти дводольних та злакових однорічних бур’янів використовують Гезагард 500 SC к.с.

Друге обприскування - через 10-12 днів, проти борошнистої роси та плямистостей, фунгіцидом Топаз 100 ЕС к.е. У бакову суміш додають гербіцид Фюзилад Форте 150 ЕС к.е. для знищення однорічних та багаторічних злакових бур'янів.

Третє обприскування через 10-14 днів, на початку масового льоту та відкладання яєць моркв’яної мухи, проводиться обприскування препаратом Карате Зеон 050 SC к.е.

Четверте обприскування при поширенні плямистостей, через 12-14 днів в період початку росту коренеплодів - фунгіцидом Квадріс 250 SC к.с. Технологія захисту морквиЛипова Долина

Наша кнопка


код кнопки

Партнери:

Передплачена реклама

 

 

 

 

  АПК-Інформ - Лідер серед аграрных сайтів України

  Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна інформація для трейдерів та  операторів зернового ринку

 

мониторинг сайтов

© 2007-2014